Розмір постільної білизни

 Без хорошого і здорового сну людина не зможе відчувати себе комфортно протягом усього трудового дня. Саме сон дозволяє відновити сили і забезпечує відпочинок організму. Саме тому необхідно подбати про те, щоб сон завжди був хорошим. На це впливають багато чинників: достатня тиша, освітлення, вологість і температура в приміщенні. Важливим є зручність ліжка і постільної білизни. Правильно підібрана білизна буде радувати вас своїм кольором і дизайном. Крім цього, на особливу увагу заслуговує і розмір постільної білизни. Воно повинно поєднуватися з ковдрою і подушкою, тільки так ви зможете отримати справжнє задоволення від сну.

Визначаємо розмір постільної білизни

Використовуючи швейний сантиметр, ви без проблем зможете визначити розмір постільної білизни, який вам необхідний. Тут потрібно заміряти постільні речі та матрац. При купівлі комплекту постільної білизни потрібно враховувати, що простирадло повинна бути трохи більше вашого матраца. Завдяки цьому ви без проблем зможете її заправляти. Підодіяльник, в порівнянні з ковдрою, повинен бути на п’ять сантиметрів ширше. Для подушок передбачені стандартні розміри: 50 * 70 і 70 * 70.

Між собою комплекти постільної білизни діляться на кілька видів:

Ясельна постільна білизна

Ясельное постільна білизнаТака постіль призначене для дитячих манежів і ліжок. Як правило, вона надягається на ліжко, призначену для новонароджених. Ясельною постільною білизною користуються діти до трьох років. Наволочка в такому наборі має розмір 40 * 60, простирадло – 100 * 50 і підодіяльник – 147 * 112.


Дитяче постільна білизна

Дитяче постільна білизнаЯк правило, такі комплекти радують око яскравими кольорами і оригінальним дизайном. Найчастіше тут нанесені зображення мультиплікаційних героїв, що, безумовно, радує дітей. Розмір збігається з розміром 1,5-спального дорослого набору.


1,5-спальне постільна білизна

1,5-спальне постільна білизнаТакий набір призначений для вузького ліжка, на якому спить одна людина. Простирадло тут має розмір 145 * 214, підодіяльник – 143 * 215, наволочка – 70 * 70. Особливу увагу варто приділити матрацу. Якщо його ширина менше 140 см, то цей комплект стане ідеальним вибором. Якщо ширина ліжка більше, то правильним рішенням буде вибір інших комплектів постільної білизни.


2-спальне постільна білизна

2-спальне постільна білизна  У цьому наборі підодіяльник становить 175 * 215 см, дві наволочки по 70 * 70 см, а розмір простирадла – 195 * 220 см. Як правило, така постіль призначена для ковдри, ширина якої становить 170-180 см.


2-спальне постільна білизна з євро простирадлом

2-спальне постільна білизна з европростинейТакий комплект є таким же, як і двоспальний набір. Але це постіль більше розрахована для широких ліжок. Саме тому тут єдиною відмінністю є великий розмір простирадла, розмір якого становить 220 * 240 см.


Еврокомплект 1

Еврокомплект 1Даний набір призначений для ковдри, шириною 190-200 см. Також тут присутній 2 або 4 наволочки розміром 70 * 70 і простирадла 220 * 240. Підодіяльник тут становить 200 * 220 см.


Еврокомплект 2

Еврокомплект 2Якщо ширина вашого ковдри досить велика, рекомендується звернути увагу саме на цей набір. Так, на відміну від євро 1, тут розмір підодіяльника становить 200 * 240 см. Як правило, такі комплекти складаються з сатинових виробів.


Сімейний комплект

сімейний комплектУ деяких сімейних парах заведено накриватися окремими ковдрами. На відміну від двоспального, тут у кожного є своя ковдра, що має певні переваги. Саме для таких пар і призначений сімейний комплект постільної білизни. Тут є два підодіяльника 145 * 215 см, дві наволочки 70 * 70 см і одне простирадло 220 * 240 см.


Кожна країна, яка випускає комплекти постільної білизни, надає різні розміри і їх позначення. Саме тому при покупці таких виробів необхідно спиратися тільки на розміри своїх постільних речей. Для цього вам знадобиться виміряти в сантиметрах розмір подушки, ковдри і матраца. При цьому не варто забувати, що американські розміри вказані в дюймах, які потрібно перевести в сантиметри.

Матеріали, використовувані для виробництва постільної білизни

Матеріали, використовувані для виробництва постільної білизниЯк можна здогадатися, найбільш прийнятними для постільної білизни є натуральні матеріали. Найбільшою популярністю в цьому плані має бавовна. Це один з недорогих матеріалів, що робить його максимально популярним. З його переваг можна відзначити те, що він не ковзає, не губить свій первинний вид при пранні, не мнеться і легко переться.

 Великою популярністю користується льон, який вважається самим зносостійким і міцним матеріалом. Він добре вбирає вологу. Хоча його необхідно постійно гладити, так як льон сильно мнеться. Також можна вибрати постільну білизну, яка виготовлену з шовку. Це досить дорогий матеріал. Його переваги полягають в гігроскопічності, легкості, повітропроникності. Такі вироби перуться і гладяться без особливих зусиль

 При покупці якісної постільної білизни слід звертати увагу на інформацію, зазначену на упаковці. Тут повинна бути присутня адреса компанії-виробника і склад тканини. Зверніть увагу на шви по краях білизни. Їх погана обробка свідчить про те, що товар має низьку якістю. Також не повинно бути різкого запаху при відкритті упаковки.

Ссылка на основную публикацию